جرم گیری

در این مقاله قصد داریم به نکات مهمی درباره‌ی جرم گیری دندان بپردازیم. جرم دندان لایه ای است که از تجمع پلاک های میکروبی بر روی دندان تشکیل میشود. اگر پلاک دندان به طور کامل پاکسازی نشود باعث تشکیل لایه های رسوبی روی سطح دندانی و خط مرزی میان لثه میشند. جرم روی دندان باعث ایجاد ایجاد بوی بد دهان و به خطر افتادن سلامت دندان و لثه میشود. مصرف مواد غذایی و رنگی از جمله چای و قهوه باعث ایجاد جرم روی دندان ها میشود و از بین بردن آن نیازمند یک روش کاملا سالم و پزشکی است تا لایه ای انباشته شده جرم را از سطح دندان از بین ببرد.

وجود جرم در دهان طنگ خطری جدی است برای ایجاد عفونت در بافت لثه و آسیب جدی به دندان ها. این درمان باعث از بین رفتن تمامی رسوبات داخل دهان میشود. باور غلطی که در میان عموم رواج دارد این نکته است که این درمان باعث نازک شدن مینای دندان و از بین رفتن مینای دندان میشود. اما باید این نکته را بدانید که وجود جرم در دهان خطرناک است نه عمل جرم گیری . اگر از عوارض وجود جرم بر روی دندان آگاه باشید متوجه خواهید شد که جرم دندان به مرور زمان باعث از بین رفتن بافت لثه، تحلیل لثه و در نهایت لق شدن و افتادن دندان خواهد شد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در skype
رزرو نوبت
لوگو پرگار وب
طراحی سایت و سئو سایت توسط پرگار وب

باریخت مرجع زیبایی و سلامت بانوان ایران است. برای مشاهده انواع روتین پوستی و همچنین مشاهده بهترین سالن ها و مراکز زیبایی و همچنین مطالب آموزشی زیبایی و آرایشی و بهداشتی به باریخت مراجعه کنید.

باز کردن چت
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور میتونم کمک کنم؟